Dodano 2020-02-05 15:28:26 przez Maciej Granatowski
Zajęcia dla słuchaczy Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowy - zawód:

rolnik semestr III odbędą się w piątek, tj. 7.02.2020 r. o godz. 13:30
oraz w sobotę, tj. 8.02.2020 r. o godz. 8:15

Piotr Pankowski
Dodano 2020-01-29 21:11:04 przez Ryszard Dziekan
Ogłoszenie o zebraniu pracowników i emerytów
ZSCKR w Nowosielcach

W dniu 30 stycznia 2020 r. o godzinie 13.45 w sali konferencyjnej szkoły (budynek D) odbędzie się zebranie nauczycieli, pracowników niepedagogicznych oraz emerytów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach dotyczące Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.

Dyrektor ZSCKR w Nowosielcach
Dodano 2020-01-28 15:18:00 przez Maciej Granatowski
Zajęcia dla słuchaczy Kwalifikacyjnego Kursu Zawodowy - zawód:

rolnik semestr III odbędą się w piątek, tj. 31. 01. 2020 r. o godz. 13:30
oraz w sobotę, tj. 1. 02. 2020 r. o godz. 8:15

Piotr Pankowski
Dodano 2020-01-18 10:16:33 przez Maciej Granatowski
Muzeum Zagłębia w Będzinie i Fundacja Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek były organizatorami konkursu na gwiazdę kolędniczą. Konkurs skierowany jest był do uczniów przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i średnich oraz osób dorosłych. Celem konkursu było utrwalanie i upowszechnianie regionalnej tradycji kolędniczej, rozwijanie zdolności manualnych i poczucia estetyki oraz pogłębianie identyfikacji ze swoją „Małą Ojczyzną”.

Do konkursu zgłoszono 23 gwiazdy kolędnicze z całej Polski. Pracę można było wykonać indywidualnie lub grupowo. W dniu 8 stycznia 2020 r. komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia.

Wszystkie prace  posłużyły do dekoracji sceny podczas Koncertu Galowego XXVI Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek (MFKiP), który odbył się 12 stycznia w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu w Będzinie.

Szczegółowy protokół jury można obejrzeć na stronie Muzeum Zagłębia w Będzinie:

Gwiazda zgłoszona do konkursu przez naszą szkołę otrzymała III nagrodę.

Gwiazda ma kilku autorów: projekt i część elementów zdobniczych przygotowała Wiesława Wojciechowska, która wykonała również cały proces zdobienia. Konstrukcjię gwiazdy wykonał pan Krzysztof Skoczołek i jego uczniowie. W wykonaniu gwiazdy uczestniczyli również: pani pedagog Jolanta Mroszczyk wraz z kilkoma podopiecznymi, pan Marek Rzeszutko oraz Patrycja Sokołowska z kl. 1 BTH.

Dawniej gwiazdy kolędnicze wykonywane były z przetaka, tj. dużego okrągłego sita oklejonego bibułą oraz papierem, w środku którego umieszczano palącą się świeczkę. Bazą do wykonania naszej gwiazdy również był przetak, a ponieważ regulamin konkursu zabraniał wstawiania świeczek ze względów bezpieczeństwa, to do gwiazdy wmontowane zostały światełka ledowe – takie połączenie tradycji z nowoczesnością.

Obecnie bardzo rzadko widujemy kolędujące grupy z gwiazdą, więc postanowiliśmy wykonać ten atrybut kolędniczy, aby przypomnieć uczniom naszej szkoły o tej dawnej pięknej polskiej tradycji.

Gwiazda zaprezentowana została całej społeczności naszej szkoły podczas szkolnej Wigilii w dniu 19 grudnia 2019 roku.

Zachęcam do obejrzenia zdjęć z koncertu galowego, na których widoczna jest gwiazda kolędnicza wykonana w naszej szkole:

Wiesława Wojciechowska
 Zachęcamy do obejrzenia zdjęć. (kliknij więcej)

Dodano 2020-01-08 17:17:04 przez Maciej Granatowski
Wycieczka edukacyjna

W dniu 17. 10. I 24. 10. 2019 roku klasy: 1 BTH, 2 L4H i 1 L4H zwiedziły Podkarpackie Centrum Hurtowe „ Agrohurt” w Rzeszowie. Celem wycieczki było zapoznanie się z handlem hurtowym roślinami  ozdobnymi oraz nieroślinnymi dodatkami florystycznymi.

Uczniowie zwiedzili hurtownie kwiatów ciętych i doniczkowych, hurtownie z dodatkami florystycznymi nieroślinnym oraz zapoznali się z zasadami handlu hurtowego obowiązującymi w centrum „ Agrohurt”. Zwiedzenie hurtowni poszerzyło ich wiedzę na temat roślin ozdobnych oraz sposobu ich transportu, znakowania poszczególnych partii kwiatów i zieleni ciętej i przygotowania do sprzedaży dla klientów hurtowych.

Uczestnicy wycieczki mieli także możliwość zakupu roślin ozdobnych, narzędzi i materiałów technicznych  oraz dodatków florystycznych nieroślinnych potrzebnych do wykonywania kompozycji.

W dniu 24 października klasa 1 L4H odwiedziła również Okręgową Stację Chemiczno – Rolniczą w Rzeszowie i zdobyła wiedzę  na temat celowości badania gleby przed przystąpieniem do projektowania konkretnych założeń ogrodowych  oraz poznała sposoby pobierania próbek glebowych, a także zwiedziła laboratorium analiz glebowych.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
Wiesława Wojciechowska

strony: