Dodano 2019-12-29 12:56:08 przez Maciej Granatowski
W dniach 8 - 9 grudnia 2019 r. w Domu Kultury w Nowosielcach odbyła się XIV Gminna Wystawa Bożonarodzeniowa. Organizatorami tego cyklicznie odbywającego się wydarzenia kulturalnego była Gmina Zarszyn we współpracy ze Stowarzyszeniem Koło Gospodyń Wiejskich „Gniewoszanki” w Nowosielcach.

W tegorocznej wystawie wzięło udział 35 wystawców, którzy zaprezentowali wszystkim zebranym własnoręcznie przygotowane ozdoby, choinki, aniołki, stroiki, szopki, oraz wiele innych dekoracji świątecznych. Wszyscy wystawcy otrzymali podziękowania i pamiątkowe choinki wykonane przez członkinie stowarzyszenia.

Nasza szkoła, jak co roku, została zaproszona do wzięcia udziału w wystawie. Dekoracje świąteczne zaprezentowane na tegorocznej wystawie wykonali uczniowie technikum architektury krajobrazu z klas: 1 BTH i 1 L4H wraz z prowadzącą zajęcia praktyczne w tych klasach Wiesławą Wojciechowską.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć. (kliknij więcej)
Dodano 2019-12-28 16:32:15 przez Maciej Granatowski
„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”

Czas Świąt to zawsze te dni, kiedy myślimy o najbliższych i czekamy na spotkanie przy rodzinnym stole. W tym okresie ważne jest też to na ile pamiętamy o innych, dlatego w Zespole Szkół CKR w Nowosielcach w grudniu 2019 r. przeprowadzono kilka akcji charytatywnych, które koordynowała Rada Samorządu Uczniowskiego, Szkolne Koło Wolontariatu działające przy samorządzie uczniowskim oraz Rada Samorządu Internatu.

Pierwsza z akcji to „Szlachetna Paczka”, która jest już tradycją Szkoły. W przygotowanie paczek dla pięcioosobowej rodziny zaangażowali się wszyscy przynosząc różnego rodzaju artykuły spożywcze, zabawki, obuwie, akcesoria piłkarskie, a także ofiarowując pieniądze w czasie prowadzonej zbiórki. Dzięki ofiarności uczniów, nauczycieli, pracowników i Dyrekcji Szkoły zebrano 1054, 97 zł 97, za co zakupiono opał dla rodziny na kwotę 800,03 zł, a za pozostałą część potrzebne artykuły spożywcze.
Miłą niespodzianką tuż przed świętami były kartki z życzeniami przesłane od obdarowanej rodziny; było to wspaniałe „Dziękuję” dla wszystkich wolontariuszy .

W kolejnej akcji charytatywnej zbierano pieniądze na pomoc dla rodziny z miejscowości Pilenia, która ucierpiała w pożarze budynku mieszkalnego; łącznie zebrano 350 zł i przesłano na konto poszkodowanych.

Uczniowie pamiętali też o braciach mniejszych i zorganizowali pomoc dla zwierząt, które są pod opieką Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals” Inspektorat w Sanoku. Dzięki wsparciu społeczności Szkoły zebrano 16,5 kg karmy oraz 312,67 zł.
Dodano 2019-12-23 21:50:08 przez Ryszard Dziekan
Pogodnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia!
Niech to będzie piękny czas,
spędzony w rodzinnej atmosferze,
pełen zapachów, uśmiechów, nadziei i miłości,
i aby nowy 2020 rok przyniósł dużo szczęścia i spełnienia marzeń.

Życzy Dyrekcja
ZSCKR w Nowosielcach
Dodano 2019-12-20 15:59:17 przez Maciej Granatowski
12 grudnia b.r. w hali ZSCKR Nowosielce rozegrano Półfinałowy Turniej Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych w Halowej Piłce Nożnej. W zawodach (w kategorii chłopców) wzięło udział 8 drużyn z województw: podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego. Bardzo dobry występ zanotowali piłkarze naszej szkoły, którzy ostatecznie zajęli 2 miejsce premiujące awansem do rozgrywek finałowych. W meczach grupowych  zespół nasz uzyskał następujące wyniki: Nowosielce - Nowy Targ 0:0, Nowosielce – Sichów Duży 4:0, Nowosielce – Bystra 2:0. W półfinale turnieju Nowosielce pokonało 1:0 Brzostek, zaś w drugim meczu Nowy Targ zwyciężył 3:1 Chroberz. W spotkaniu o 1 miejsce w regulaminowym czasie padł wynik remisowy 1:1,  w rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze z Nowego Targu. Trzecie miejsce w turnieju zajęła drużyna z Chroberzu, zwyciężając 2:0 zespół z Brzostka. Oto skład drużyny z Nowosielec: Dawid Pałys, Łukasz Kopij, Michał Grzyb, Krystian Michalak, Wojciech Gorzkowski, Wojciech Karpiński, Ksawery Haduch, Jakub Baran, Rafał Koczera, Michał Grześ. Opiekunowie zespołu: Marcin Śnieżek, Rafał Komański, Artur Niemczyk. Gratulujemy awansu i trzymamy kciuki w turnieju finałowym.

Kliknij więcej aby obejrzeć zdjęcia.
Dodano 2019-12-19 12:27:19 przez Maciej Granatowski
Dnia 18.12.2019 uczniowie klasy IBTH i II L4H uczestniczyli w krótkiej, aczkolwiek obfitej w atrakcje wycieczce do Zamku w Sanoku i Areny Sanok na ślizgawkę.

Podczas wizyty na zamku zwiedzaliśmy stałą wystawę ikon, wystawę militariów wraz z oryginalnym bunkrem niemieckim z czasów II Wojny Światowej wybudowanym w podziemiach, oraz galerię sztuki różnych artystów prezentujących swoje prace. Wśród nich szczególną uwagę zasługuje wystawa dzieł naszego miejscowego artysty Zdzisława Beksińskiego, która była głównym powodem odwiedzenia zamku w Grodzie Grzegorza.

Oprócz atrakcji związanych z poznawaniem miejscowej architektury i kultury odwiedziliśmy również Arenę Sanok, gdzie mogliśmy pojeździć na łyżwach. Niektórzy pierwszy raz byli na lodowisku dlatego w szczególny sposób będą wspominać wycieczkę.

Była to pierwsza wspólna wycieczka klasy IBTH dlatego wrażenia pozostaną na długo w naszej pamięci.

Na wiosnę planujemy dłuższą…
Kliknij więcej aby obejrzeć zdjęcia.

strony:

<- | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | ->