Dodano 2020-05-22 21:18:41 przez Ryszard Dziekan
Drodzy uczniowie klas ósmych szkoły podstawowej!

Podajemy ogólny harmonogram rekrutacji do Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia w Nowosielcach na rok szkolny 2020/2021.

• Od 15 czerwca do 10 lipca br. – termin na złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami i uzupełnienie go o świadectwo ukończenia szkoły.
  • Od 31 lipca do 4 sierpnia br. – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.
  • 12 sierpnia 2020 r. – ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
  • Od 13 do 18 sierpnia br. – potwierdzenie woli podjęcia nauki w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany przez przedłożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego.
  • 19 sierpnia 2020 r. – ogłoszenie list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Rekrutacja do Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia w Nowosielcach na rok szkolny 2020/2021 prowadzona jest w Systemie Nabór 2000 zakładka "Rekrutacja elektroniczna".

Szczegółowe informacje dotyczące terminów postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów na rok szkolny 2020/2021 do szkół znajdują się na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej: Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021.

Powodzenia na egzaminie ósmoklasisty.
Do zobaczenia we wrześniu.

Więcej - reszta treści dotyczących aktualności
Dodano 2020-05-20 00:00:00 przez Ryszard Dziekan
Dodano 2020-05-19 00:00:00 przez Ryszard Dziekan
Dodano 2020-05-13 13:19:46 przez Ryszard Dziekan
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie,
Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchamia program „Zdalna szkoła+”, umożliwiający dofinansowanie zakupu sprzętu do zdalnej edukacji.
Kryterium dofinansowania będzie liczba rodzin wielodzietnych mieszkających na terenie danej gminy i korzystających z gminnego wsparcia. Jedyna różnica w stosunku do wcześniejszego programu jest taka, że pieniądze otrzymają tylko gminy i tam należy uzyskiwać wszelkie informacje dotyczące wsparcia.
Dofinansowanie będzie dotyczyło zakupu zarówno komputerów, laptopów, ale także oprogramowania, ubezpieczenia sprzętu, mobilnego dostępu do internetu lub innych uzasadnionych wydatków związanych ze zdalną nauką (np. akcesoria).

Więcej informacji:
https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/zdalna-szkola---kolejne-180-milionow-na-zakup-sprzetu-dla-uczniow Więcej - reszta treści dotyczących aktualności
Dodano 2020-04-27 09:51:44 przez Ryszard Dziekan
Wobec utrzymującej się wysokiej liczby zachorowań wywołanych rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19 przepisami rozporządzenia z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 Minister Edukacji Narodowej zdecydował o podjęciu działań profilaktycznych, zapobiegających rozprzestrzenianiu się wirusa wśród dzieci i młodzieży i ograniczeniu – w terminie od 27 kwietnia do 24 maja 2020 r. – działalności niektórych jednostek systemu oświaty.
W czasie ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych związanego z zagrożeniem epidemiologicznym nauka jest realizowana na odległość.
Część pisemna egzaminu maturalnego w terminie głównym dla absolwentów wszystkich typów szkół rozpocznie się w poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku i potrwa do 29 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych.
Termin dodatkowy egzaminu maturalnego jest zaplanowany od 8 do 14 lipca br. Wyniki egzaminu w terminie głównym i dodatkowym będą znane do 11 sierpnia br. Egzamin poprawkowy odbędzie się 8 września, a jego wyniki poznamy do 30 września.
Egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie (Formuła 2012 i Formuła 2017) potrwa od 22 czerwca br. do 9 lipca. Natomiast egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.

Harmonogram egzaminów pobierz
Więcej - reszta treści dotyczących aktualności