Dodano 2019-12-03 14:36:08 przez Maciej Granatowski
Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya–Żeleńskiego obchodzi w tym roku swoje setne urodziny. Z tej okazji artyści przygotowali  różnorodny repertuar. W dniu 28 listopada 2019 roku dwudziestoosobowa grupa uczniów Zespołu Szkół CKR w Nowosielcach, pod opieką nauczycieli polonistów, uczestniczyła w spektaklu pt. Tajemniczy ogród.  Był to musical na podstawie powieści Frances Hodgson – Burnett. Główna bohaterka utworu to osierocona Mary, która zostaje oddana pod opiekę wuja – samotnika mieszkającego w ponurym zamku. Posiadłość kryje w sobie kilka gorzkich tajemnic, ale niepowstrzymana siła rodzącej się przyjaźni pozwoli odczarować los i przywrócić do życia nie tylko zapomniany ogród, lecz przede wszystkim domowników. W rolach głównych wystąpili min. Przemysław Branny, Marcin Kobierski, Anna Branny.
Dodano 2019-12-02 13:53:43 przez Maciej Granatowski

Uczennica naszej szkoły otrzymała wyróżnienie

7 listopada 2019 r. Komisja Konkursowa, pod przewodnictwem Prezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dr Aleksandry Hadzik, dokonała wyboru najlepszych filmów o tematyce prewencyjnej, popularyzujących międzynarodową kampanię na rzecz bezpieczeństwa w miejscu pracy - „Wizja Zero”. Do konkursu zakwalifikowano 60 filmów, które oceniono za: zgodność z tematyką konkursu, oryginalność i pomysłowość, jakość i walory estetyczne.

Wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się się 27 listopada br. w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wtedy również zaprezentowane zostały wszystkie zwycięskie produkcje. Filmy konkursowe promowane będą w działalności prewencyjnej KRUS.

Gratulujemy serdecznie sukcesu Mai Wołoszyn, uczennicy technikum architektury krajobrazu i życzymy kolejnych osiągnięć i sukcesów na szczeblu szkolnym i ogólnopolskim.

Laureatami I Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Strategia Prewencji w Rolnictwie”, odbywającego się pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego zostali: Kaja Barton, Adam Rybitwa i Michał Dudek. Wyróżnienia w konkursie otrzymali: Maja Wołoszyn, Patrycja Bieniek, Kacper Zajma oraz Wojciech Bartosiak.
Kliknij więcej aby obejrzeć zdjęcia.
Dodano 2019-12-02 11:14:57 przez Maciej Granatowski
W dniu 22 listopada 2019 roku 20 uczniów klas Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wraz z opiekunami Małgorzatą Bienia i Agnieszką Wiśniewską mieli okazję zobaczyć Krakowskie Targi Hotelarsko – Gastronomiczne HORECA/GASTROFOOD 2019.

Są to największe jesienne Targi branży w Polsce. Co roku na powierzchni ponad 7 tys. m2 spotyka się w Krakowie blisko 300 wystawców z kraju i zagranicy. Na targach prezentowana jest pełna oferta wyposażenia dla restauracji, barów, kawiarni, cukierni, stołówek, pizzerii oraz hoteli i innych obiektów noclegowych, a także artykuły spożywcze i napoje dla gastronomii. Swoją ofertę turystyczną prezentują również biura podróży.

Podczas targów uczniowie mieli możliwość obejrzenia profesjonalnych pokazów w zakresie sztuki kulinarnej. Podczas ich trwania odbył się Finał Bocuse d’Or Poland 2019. Na oczach szerokiej publiczności oraz polskich i zagranicznych jurorów – szefowie znanych restauracji, zaprezentowali swoje umiejętności. W ciągu 5 godzin kandydaci przy wsparciu swoich pomocników (commis) musieli przygotować danie mięsne i rybne. Dania miały być przygotowane z tradycyjnych polskich produktów.

Kliknij więcej aby obejrzeć zdjęcia.
Dodano 2019-11-26 12:02:51 przez Maciej Granatowski
Obrazek
Daniela Makara uczennica 4L4 zdobyła II miejsce w zespole z sznaucerką Aura w Mistrzostwach Podkarpacia Obedience w klasie 2, które odbyły się w ZSCKR w Nowosielcach w dniach 23-24 listopada.

Obedience to sportowa dyscyplina udowadniająca, że psy są inteligentne i doskonale rozumieją polecenia. W Polsce sport ten pojawił się dopiero 2003 r. a od 2004 r. rozgrywane są oficjalne zawody. W Stanach Zjednoczonych pierwsze zawody  odbyły się od 1936 roku. Oficjalnie został uznany za dyscyplinę sportową w 1996 roku w Szwajcarii. Sport Obedience wymaga od zespołu dobrej współpracy i skupienia psa na przewodniku. Trenowanie Obedience uczy psa działania we współpracy i pod kontrolą przewodnika. Należy zwrócić uwagę na budowanie dobrego kontaktu pomiędzy psem a przewodnikiem i chętnego wykonywania przez psa ćwiczeń, nawet tych w odległości od przewodnika. Relacje pomiędzy przewodnikiem a psem powinny być dobre.

Daniela, gratulujemy i życzymy udanego współzawodnictwa na arenie międzynarodowej.
Dodano 2019-11-22 11:25:08 przez Ryszard Dziekan
Serdecznie zapraszamy na Mistrzostwa Podkarpacia Obedience klas 1-3.

Zawody klasy O odbędą się w ZSCKR w Nowosielcach w dniach 23 - 24 listopada 2019 r.

Więcej informacji o zawodach można znaleźć pod linkiem wydarzenie zawodów:

strony:

<- | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ->