Dodano 2020-04-23 17:33:31 przez Ryszard Dziekan
„Sytuacja dojrzała do tego, żeby zadać pytanie: skąd się tu wzięliśmy i co my tu robimy?”
/Paweł Althamer/

Drodzy Absolwenci, Maturzyści!

Koniec kwietnia to był zawsze czas, gdy maturzyści przeglądali swoje notatki i w gorączkowym pośpiechu powtarzali materiał do najważniejszego egzaminu w swoim życiu. W tym roku jednak nic nie jest takie jak zwykle. Nie będzie oficjalnych uroczystości rozdania świadectw, nagród, przemówień, podziękowań, wzruszeń czy uścisków… Wirus odebrał nam szansę bycia razem w tym najważniejszym dla Was dniu wieńczącym czteroletni pobyt w szkole. Tegoroczna wizja zakończenia roku szkolnego zasmuciła nas wszystkich, nie tak wyobrażaliśmy sobie nasze pożegnanie ze szkołą: nauczycielami, wychowawcami, młodszymi koleżankami i kolegami. To zakończenie roku szkolnego 2019/2020 z pewnością przejdzie do historii, a Wy sami - „przyszłość świata i narodu” - jak szumnie mówią o ludziach młodych, staniecie się prekursorami nowych czasów, miejmy nadzieję, lepszych. Niech ten trudny czas będzie dla nas wszystkich  pouczającą lekcją, ważnym egzaminem ze społecznej dojrzałości i odpowiedzialności. Choć wirtualnie, ale równie ciepło i serdecznie pozdrawiamy Was wszystkich i życzymy Wam, byście dobrze wybrali swoją przyszłość, niezależnie od tego, kiedy ten wybór nastąpi. Życzymy, byście mieli w sobie dużo determinacji, solidarności i siły do przezwyciężania trudności i odbudowywania normalnego życia. Żyjcie z podniesioną głową i myślcie dobrze o przyszłości.

Dyrekcja, nauczyciele, wychowawcy i uczniowie
                          Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
                                                  w Nowosielcach
Dodano 2020-04-16 12:10:40 przez Ryszard Dziekan
Szanowni Państwo, Rodzice i Uczniowie! Drodzy Maturzyści!

Informujemy, że w związku z decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 kwietnia br. przedłużamy zdalne nauczanie do dnia 26 kwietnia. Egzamin maturalny jest przewidziany na czerwiec br. Dokładny harmonogram zostanie podany przez MEN i CKE, najpóźniej na trzy tygodnie przed egzaminem.
Wszystkie prace organizacyjne związane z egzaminem maturalnym w terminie majowym zostały zakończone. Obecnie pozostaje nam czekać na nowe regulacje prawne.
W najbliższym czasie czekają nas czynności związane z klasyfikacją uczniów klas czwartych. I tak:
- zakończenie wystawiania końcowych ocen w klasach maturalnych nastąpi do 20.04. 2020 r.
- zakończenie zajęć edukacyjnych dla uczniów klas czwartych to piątek 24. 04 2020 r.
W chwili obecnej nie posiadamy wytycznych w sprawie wydawania świadectw ukończenia szkoły dla tegorocznych maturzystów. O sposobie odbioru świadectw poinformujemy Rodziców i Uczniów w terminie późniejszym, niezwłocznie po ukazaniu się regulacji prawnych w tej kwestii.
Trwają przygotowania do przeprowadzenia egzaminu zawodowego, który był przewidziany na czerwiec 2020 r. Ostateczną decyzję o terminie przeprowadzenia egzaminu zawodowego podejmą MEN i CKE. Prawdopodobnie i te terminy ulegną zmianie ze względu na planowany w drugiej połowie czerwca egzamin maturalny.

Dyrekcja ZSCKR w Nowosielcach
Dodano 2020-04-09 10:58:51 przez Ryszard Dziekan
Wielkanoc to czas otuchy i nadziei.
Czas odradzania się wiary w Chrystusa i drugiego człowieka.
Życzymy, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.
By stały się źródłem wzmacniania ducha.
Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie napełni Was pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności  i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy
Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
w Nowosielcach

Dodano 2020-03-25 12:32:38 przez Ryszard Dziekan
ZARZĄDZENIE NR 2/2020
DYREKTORA ZSCKR W NOWOSIELCACH
z dnia 25.03.2020 r.

W związku ze szczególną sytuacją spowodowaną epidemią koronawirusa i w związku z tym ograniczeniem funkcjonowania podmiotów systemu oświaty w celu zapewnienie właściwego skutecznego funkcjonowania szkoły w tym okresie, wprowadzam i zobowiązuję wszystkich pracowników szkoły do przestrzegania zasady organizacji i pracy szkoły określonych w Zarządzeniu nr 2/2020.

Nauczanie zdalne - zarządzenie dyrektora szkoły pobierz
Dodano 2020-03-25 00:00:00 przez Ryszard Dziekan
Drodzy Rodzice, Uczniowie

Od 25 marca 2020 r. w ZSCKR w Nowosielcach rozpoczyna się dla wszystkich uczniów systematyczne nauczanie zdalne. Nauczyciele wszystkich przedmiotów mają obowiązek realizowania podstawy programowej. Zobowiązani są również do monitorowania postępów uczniów oraz ustalenia sposobu weryfikacji ich wiedzy i umiejętności, w tym również informowania uczniów i rodziców o postępach ucznia w nauce, a także uzyskanych przez niego ocenach.

strony:

<- | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | ->