Dodano 2020-03-16 10:11:59 przez Ryszard Dziekan

W związku z zawieszeniem zajęć dydaktyczno-wychowawczych Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji oraz GovTech Polska i instytucjami publicznymi przygotowało poradnik do nauki zdalnej - samodzielnej pracy w domu.

W poradniku zamieszczono wskazówki, z jakich stron, portali czy serwisów można korzystać w pracy w okresie zawieszenia zajęć. Zachęcamy uczniów i nauczycieli do korzystania z bezpłatnych, dostępnych w internecie narzędzi i materiałów edukacyjnych. Adresy przydatnych stron i portali internetowych będą na bieżąco uzupełniane.

Szczegółowe informacje znajdują się w zakładce "NAUCZANIE ZDALNE":
http://zsckr-nowosielce.pl/?c=mdTresc-cmPokaz-614 Więcej - reszta treści dotyczących aktualności
Dodano 2020-03-11 13:00:08 przez Ryszard Dziekan
Decyzją Ministra Edukacji Narodowej wynikającą z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa, od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych.

Rodzicu,

• ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
  • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
  • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
  • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
  • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
  • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,

• pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
  • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
  • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
  • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.
Dodano 2020-03-10 08:44:36 przez Ryszard Dziekan
Obrazek
9 marca 2020 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć monodram pt. „Spór o zamek” wg „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, w wykonaniu krakowskiego aktora pana Andrzeja Jurczyńskiego. Monodram  jest niezwykłą  formą teatralną, stanowiącą wyzwanie jedyne w swoim rodzaju, równie trudne, co fascynujące – zarówno dla aktora,  jak i widza. Zatrzymanie na sobie wyłącznej uwagi publiczności udaje się tylko najlepszym – takim jak pan Andrzej Jurczyński, który jest aktorem doświadczonym i utalentowanym, o bogatym i zróżnicowanym gatunkowo dorobku  artystycznym. To właśnie dzięki mistrzowsko skonstruowanym przez niego postaciom poemat Mickiewicza nabiera życia, przenosząc widza w atmosferę zaściankowego Soplicowa, w czasy „Ostatniego zajazdu na Litwie”. Występ nagrodzony gromkimi brawami był doskonalą ilustracją do omawianego na lekcjach sztandarowego dzieła literatury polskiej.

Renata Cecuła
Dodano 2020-03-08 18:32:04 przez Maciej Granatowski
Dnia 07.03.2020 roku w hali ZSCKR w Potoczku odbył się finał Mistrzostw Polski Szkol Rolniczych w piłce halowej chłopców.

Do rywalizacji przystąpiło 12 szkół które zajęły w 6 półfinałach 1 i 2 miejsce. Drużyny zostały podzielone na 4 grupy 3 drużynowe.

Nasza drużyna zagrała w grupie D z drużynami ZSCKR w Kowalu i ZSCKR w Rudce.Pierwszy mecz wygrywamy z drużyna z Kowala 2-1 natomiast drugi przegrywamy 0-1 z drużyna z Rudki.

W półfinale trafiamy na drużynę z Jabłoni z którą remisujemy 0;0 i o awansie do półfinału decydują rzuty karne które niestety przegrywamy 5-6. Zostaje nam walczyć o 5 miejsce. Zmotywowani pokonujemy ZSCKR Lututów po karnych 3-2 i w walce o 5 lokatę wygrywamy z ZSCKR Rudka 3-0 rewanżując się za porażkę w grupie i ostatecznie zajmujemy bardzo wysokie 5 miejsce na 54 drużyny ZSCKR w  Polsce.

Drużyna wystąpiła w składzie. Michał Grześ, Adrian Ploszaj, Dawid Pałys, Grzyb Michał, Wojtek Gorzkowski, Wojciech Karpiński, Ksawery Haduch, Rafał Koczera, Jakub Baran Kopij Łukasz. Opiekun drużyny Marcin Śnieżek.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć. (kliknij więcej)
Dodano 2020-03-06 11:46:43 przez Maciej Granatowski
Dnia 05.03 odbyło się spotkanie z przedstawicielami Związku Kynologicznego w Polsce Oddział Krosno dla klas 2, 3 i 4 weterynarii. Spotkanie miało na celu pogłębienia wiedzy kynologicznej przyszłych techników weterynarii.

strony:

<- | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ->