Konkurs „WIELKANOCNA KARTKA NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”
2018-02-28 10:29:59
„WIELKANOCNA KARTKA NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”

Pocztówki patriotyczne w czasach zaborów były elementem walki o niepodległość, ponieważ przekazywały określone treści ważne dla Polaków. W ten sposób do historii przeszły kartki z obrazami Jana Matejki, rysunkami Artura Grottgera, bohaterami polskiej niepodległości i polskiej literatury, pieśniami patriotycznymi, czy pocztówki na temat konkretnych wydarzeń jak np. seria pocztówek „Dzieci Wrześni” upamiętniająca młodych bohaterów, którzy zaprotestowali w latach 1901 – 1902 przeciwko modlitwie i nauce religii w języku niemieckim. Były też świąteczne pocztówki po wprowadzeniu stanu wojennego, kiedy tysiące działaczy „Solidarności” znalazło się w obozach internowania.

Dlatego w tak ważnym roku obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległość przez Polskę w 1918 roku Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach

organizuje konkurs

„WIELKANOCNA KARTKA NA 100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”,

którego celem jest m.in. uczczenie tak ważnej rocznicy, a także rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży.
W konkursie mogą brać udział uczniowie szkół podstawowych, klas gimnazjalnych, szkół ponadgimnazjalnych, a także przedszkoli. Nagrody zostaną przyznane w poszczególnych kategoriach wiekowych.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem. Na kartki czekamy do 30 marca 2018 r.

Regulamin konkursu pobierz