W dniu 20 listopada 2019 na terenie naszej szkoły odbyło się spotkanie uczniów klas pierwszych i czwartych ZS CKR w Nowosielcach z funkcjonariuszem Straży Miejskiej Miasta Sanoka. Podczas prelekcji zdobyliśmy rzetelną wiedzę na temat  odpowiedzialności  prawnej osób pełnoletnich i nieletnich wobec  wykroczeń, czynów karalnych, a także dostaliśmy niezbędne informacje na temat tzw. stalkingu, trollingu i  hejtingu w przestrzeni sieci mediów społecznościowych.

Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w spotkaniu za przybycie, a Straży Miejskiej za współpracę z naszą szkołą.

D.Galant-Mistak
Jolanta Mroszczyk
Dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach, zaprasza uczniów klasy VIII szkół podstawowych powiatu sanockiego do udziału w  Regionalnym Konkursie „W zdrowym ciele zdrowy duch, który się odbędzie 12.02.2020 roku.
Tematem przewodnim tegorocznego konkursu jest „CZY OPAKOWANIE ŻYWNOŚCI MOŻE BYĆ NIE/BEZPIECZNE?”

Bardzo proszę o zapoznanie się z warunkami uczestnictwa zawartymi w  Regulaminie konkursu na stronie szkoły. (zakładka po prawej) lub kliknij tutaj

Dnia 4 października odbyła się wycieczka edukacyjno - integracyjna do Muzeum Młynarstwa i Wsi, oraz Muzeum Przyrodniczego w Ustrzykach Dolnych i w drodze powrotnej uczniowie zapoznali się z działaniem Zespołu Elektrowni Wodnych Solina – Myczkowce. W wyjeździe udział wzięli uczniowie klasy łączonej 1PTR Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technik Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej. Do grupy dołączyli jeszcze energetycy z klasy 3 P4R i 4 osoby z klasy 2 F4B. Opiekę nad całością sprawowali Krzysztof Skoczołek, Tomasz Prawda i Jakub Czerkies.
Kliknij więcej, obejrzyj zdjęcia.
W dniu 24 października uczniowie klasy I BBA wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez policjantki KPP w Sanoku. W trakcie zajęć poruszane były  tematy dotyczące odpowiedzialności karnej przez osoby niepełnoletnie, ze szczególnym  uwzględnieniem czynów dokonywanych w Internecie oraz zagrożeń wynikających z zażywania środków odurzających m.in. dopalaczy.
Uczniowie klasy III Technikum Architektury Krajobrazu 18 października wzięli udział w wycieczce edukacyjno – krajoznawczej. Inspiracją dla tego wydarzenia był ogłoszony przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska 20 października „Dniem Krajobrazu”. Całe wydarzenie odbywało się na terenie miasta Sanok, a trasa „krajobrazowego spaceru” wiodła od wzgórza zamkowego poprzez „Nadsańskie bulwary”, a kończyła się na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego. W trakcie „spaceru” brzegiem rzeki San młodzież podziwiała okolice prawego jej brzegu (grupa stawów na tle gór Słonnych) na lewym: położony na wzniesieniu zamek i zabudowania miejskie. „Nadsański bulwar” jest jeszcze w trakcie zagospodarowywania ale już udostępniony miłośnikom malowniczych widoków i spacerów na świeżym powietrzu. Dodatkowym atutem była „złota polska jesień” i letnia temperatura. Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku to przebogata w obiekty o charakterze miejskim (Rynek Galicyjski), wiejskim, rezydencjonalnym i sakralnym istna mieszanka kulturowa pogranicza polsko – słowacko – ukraińskiego wtopiona w karpacki krajobraz, który szczególnie o tej porze roku przybiera najpiękniejsze barwy. Z kolei dla uczniów architektury krajobrazu to wspaniała lekcja ochrony i kształtowania krajobrazu, urządzania i pielęgnacji terenów zieleni, historii, etnografii, kultury, estetyki itd., itd. Było super.

Marek Cymerman
Kliknij więcej, obejrzyj zdjęcia.
Wołowina-klasyka smaku
data dodania: 2019-10-22